Jak czyścić szyny (nakładki) clear aligner?

get_the_title()

Są 2 warianty. Sklepowy i domowy.

W przypadku sklepowego, musisz zakupić tabletki/proszki do czyszczenia szyn (m.in. Cetron, Retainer Brite, itp.). Zwróć tylko uwagę, aby to nie były preparaty dedykowane wyłącznie do protez, gdyż są one trochę bardzie agresywne, z uwagi na inny materiał z którego wykonuje się protezy.

W wariancie domowym, użyj płynu do mycia naczyń i małej szczoteczki do zębów. To nie jest pomyłka! Płyny te są delikatne w swoim podstawowym składzie. Używasz je do mycia sztućców i naczyń, z których później Ty i Twoja rodzina korzystacie w trakcie posiłków. Wystarczy, że po umyciu tym sposobem szyn, dobrze je wypłuczesz pod umiarkowanie ciepłą, ale nie gorącą wodą.

Jeśli chodzi o używanie past do zębów, to nie są one polecane do mycia szyn. W dużej części zawierają one mikrogranulki, które mogą rysować powierzchnię szyn.

Pamiętaj!

Czyszcząc szyny szczoteczką, podtrzymuj palcami szynę dokładnie w tym miejscu, w którym właśnie szczotkujesz. Nie kładź szyny na otwartej dłoni, bo chcąc ją utrzymać w trakcie szczotkowania, zaczniesz zamykać dłoń, a to może zniekształcić szynę.

X